Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för Elit-SM 2015

Tillbaka

Följande spelare är anmälda till Elit-SM 2015:


Namn

Klubb

Klass

Start
Adam Hultgren BK Glam Herr Söndagen den 29 mars 14:30
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
Alexander Johansson Kulladals BS Herr Direktkvalificerade Herrar
Alexander Martinsson BK June Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Amanda Andersson BS Friska Viljor Dam Fredagen den 3 april 18:00
Amanda Gadd Spader Dam Dam Fredagen den 3 april 18:00
Amanda Nyman Höganäs BC Dam Fredagen den 3 april 18:00
Anders Hörman BK Kasi Herr Söndagen den 29 mars 10:00
Anders Wåhlstedt BK Nobel Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Anders Österberg BK Trol Herr Fredagen den 3 april 13:00
Andreas Gustavsson BK Jösse Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Andreas Jonsson BK Glam Herr Tisdagen den 31 mars 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
Anna Andersson Spader Dam Dam Fredagen den 3 april 18:00
      Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
Anneli Blomqvist B-K Eva Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Dam Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Annie Jonsson BK Högland Dam Fredagen den 3 april 13:00
Annie Thorell Spader Dam Dam Fredagen den 3 april 18:00
      Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
Anton Ahlgren Team Clan BK Herr Fredagen den 3 april 13:00
Anton Borg BK Femtionian Herr Fredagen den 3 april 18:00
Anton Elofsson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Asko Juola BK Kasi Herr Söndagen den 29 mars 10:00
Barbro Hörman BK Merci Dam Tisdagen den 31 mars 18:00
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Herr Onsdagen den 1 april 18:00
Björn Forsén BK Nobel Herr Söndagen den 29 mars 10:00
Björn Wedin BK Flash Herr Fredagen den 3 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
Christoffer Landin Västerås SK BK Herr Tisdagen den 31 mars 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
Dan Ahlquist BK Trol Herr Fredagen den 3 april 13:00
Daniel Fransson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herr Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
David Sandberg Karlslunds IF BF Herr Tisdagen den 31 mars 18:00
Dennis Hellbergh Ludvika BK Herr Söndagen den 29 mars 14:30
Diana Alfredsson Team X-Calibur BK Dam Fredagen den 3 april 18:00
      Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Dam Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Emelie Tiveljung BK Merci Dam Fredagen den 3 april 13:00
Emil Eklund Västerås SK BK Herr Tisdagen den 31 mars 18:00
Emil Ågren BK Kaskad Herr Fredagen den 3 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
Eric Sjöberg Wåxnäs BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Erika Svensson B-K Eva Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Filip Thelander Sundbybergs IK Herr Fredagen den 3 april 13:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
Filip Wilhelmsson BK Kaskad Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Frida Eriksson Örgryte IS BF Dam Fredagen den 3 april 18:00
Hans Andersson BK Kasi Herr Söndagen den 29 mars 10:00
Ida Andersson BK Högland Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Dam Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Isabelle Hultin Wåxnäs BC Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Dam Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Damer
James Blomgren Team Alingsås BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herr Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Jan Larsen Team Clan BK Herr Fredagen den 3 april 18:00
Jenny Johansson BK Cahoot Dam Fredagen den 3 april 18:00
      Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
Jenny Wegner BK Femtionian Dam Fredagen den 3 april 18:00
      Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Dam Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Jesper Larsen Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Jesper Rosdahl Höganäs BC Herr Fredagen den 3 april 18:00
Jesper Svensson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herr Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Jessica Ström Junsele BK Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Joachim Karlsson Team Tranås BC Herr Onsdagen den 1 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
Joakim Pettersson Stånga IF Herr Fredagen den 3 april 18:00
Joakim West Team Alingsås BC Herr Fredagen den 3 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
Johan Danielsson Kulladals BS Herr Fredagen den 3 april 18:00
Johan Ekström BK Brio Herr Fredagen den 3 april 13:00
Johan Åberg BK Brio Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Dam Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Josefine Linderoth Spader Dam Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Jörgen Andersson Team Clan BK Herr Fredagen den 3 april 18:00
Karl Wahlgren IS Göta Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Karl-Johan Eliasson BK Jösse Herr Fredagen den 3 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Kevin Karlsson BK Virveln Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Kevin Lindbladh Höganäs BC Herr Fredagen den 3 april 18:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Kim Ojala Team Pergamon BC Herr Fredagen den 3 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
Kjell Isaksson BK Ax Herr Söndagen den 29 mars 14:30
Kristoffer Persson BK Femtionian Herr Fredagen den 3 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
Lars Lindbäck BK Kaskad Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Lena Sulkanen B-K Eva Dam Fredagen den 3 april 18:00
      Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
Lina Hamberg Uppsala BC 90 Dam Fredagen den 3 april 18:00
Linda Wetterberg BK Solid Dam Söndagen den 29 mars 14:30
      Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
Linnea Rundgren Västerås SK BK Dam Fredagen den 3 april 13:00
Lisa Björklund Team X-Calibur BK Dam Fredagen den 3 april 18:00
      Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
Lisa Lindell BK Högland Dam Fredagen den 3 april 13:00
Ludwig Ingerskog Bodens BS Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Magnus Johnson Jr Team Pergamon BC Herr Fredagen den 3 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herr Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Marcus Karlsson BK Glam Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Marcus Tidbeck Stureby BK Herr Fredagen den 3 april 18:00
Maria Persson BK Högland Dam Fredagen den 3 april 18:00
Markus Jansson BK Jösse Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herr Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Martin Larsen Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herr Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Matheo Lidman Wåxnäs BC Dam Fredagen den 3 april 13:00
Mattias Flodberg BK Jösse Herr Fredagen den 3 april 18:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Mattias Wetterberg Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Max Andersson BK Tegnér Herr Fredagen den 3 april 13:00
Micael Hamberg Uppsala BC 90 Herr Fredagen den 3 april 18:00
Michael Mothander BK Trol Herr Fredagen den 3 april 13:00
Mikael Roos Team Alingsås BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Nicklas Odbert BK Nobel Herr Söndagen den 29 mars 14:30
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
Nina Flack Team X-Calibur BK Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Dam Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Olivia Wallentin B-K Eva Dam Fredagen den 3 april 13:00
Osku Palermaa Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herr Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Per Graff BK Glam Herr Söndagen den 29 mars 14:30
Per Thomassen BK Kasi Herr Söndagen den 29 mars 10:00
Peter Hellström Team Clan BK Herr Fredagen den 3 april 13:00
Peter Lagerroos BK Fight Herr Onsdagen den 1 april 18:00
Peter Westin BK Jösse Herr Torsdagen den 2 april 14:00
Pontus Andersson Team Clan BK Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Rainer Petrelius BK Kasi Herr Söndagen den 29 mars 10:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
Rasmus Edvall IS Göta Herr Fredagen den 3 april 18:00
Raymond Jansson BK Jösse Herr Fredagen den 3 april 18:00
Rebecka Jr Larsen Team X-Calibur BK Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Dam Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Robert Andersson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Herr Profil Montreal (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herr Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Robert Gustavsson IK Gotlandspärlan Herr Fredagen den 3 april 18:00
Robin Persson IS Göta Herr Fredagen den 3 april 18:00
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
Roger Öberg Team Alingsås BC Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Ronny Karlsson BK Brio Herr Söndagen den 29 mars 10:00
Sabina Asplund BK Högland Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Sandra Andersson Spader Dam Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Sandra Svantesson IS Göta Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Sebastian Karlsson BK Kasi Herr Söndagen den 29 mars 10:00
Sofia Myllymäki Team X-Calibur BK Dam Fredagen den 3 april 18:00
Stefan Yngström Team Enköping BK Herr Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-32 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Herrar
Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Timmy Fredriksson BK Full House Herr Fredagen den 3 april 13:00
Tomas Karlsson BK Kasi Herr Söndagen den 29 mars 10:00
Veronica Lantto Team X-Calibur BK Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Vesa Rontti IKW/Köping BK Herr Söndagen den 29 mars 14:30
      Herr Profil Stockholm/Squad 1 (16 kval + 1-32 ranking)
      Herr Profil Tokyo (Plats 1-48 efter 6 serier)
Victoria Johansson Team X-Calibur BK Dam Dam Profil Stockholm/Squad 1 (8 kval + 1-16 ranking)
      Dam Profil Tokyo (Plats 1-24 efter 6 serier)
      Dam Profil Montreal (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Direktkvalificerade Damer
Viktoria Nilsson Sundbybergs IK Dam Fredagen den 3 april 18:00
Wilma Karlsson Team X-Calibur BK Dam Söndagen den 29 mars 10:00